Aloha Havaj 2023!

/uploads/usr/3452/usa/na-pali-coast-jpg-optimal.jpg Ponorky a areál kde sa to všetko v roku 1944 udialo. foto: Ľuboš FELLNER – BUBO Zájdete na príjemnú večeru alebo sa prejdete rušným bulvárom a dáte si havajskú zmrzlinu Shaved Ice? Havajská príroda je očarujúca. foto: Monika ŠENIGLOVÁ – BUBO Surfuje celá rodina. Máme tu inštruktorov, ktorí Vás naučia stáť na doske za 2 hodiny. foto: Ľuboš F Ponúka vám 3 ocenené reštaurácie, salónik so živou jazzovou hudbou a denné wellness centrum. V medzinárodne oceňovanej reštaurácii La Mer na pobreží, ktorá je otvorená denne v čase večere, ochu Tento 5-hviezdičkový rezort Halekulani s výhľadom na sopečný kráter Diamond Head sa nachádza na pláž Hotel má aj vyhrievaný bazén so sklenenou mozaikou a výhľadom na pláž Waikiki. Aloha ‘oe i ko Hawai‘i! BUBO Vás víta na Havaji. foto: Martin ŠIMKO – BUBO Ostrovy ďaleko od všetkého. foto: archív BUBO Od 21. Augusta 1959 je Havaj päťdesiatym štátom USA. foto: Ľuboš FELLNER – BUBO Honolulu je hlavné a najväčšie mesto súostrovia. Prejdite sa príjemným centrom s rozsiahlymi parkami E ‘ai kaua! (Dobrú chuť) foto: Monika ŠENIGLOVÁ – BUBO Oahu je aj domovom asi najznámejšej značky tropického ovocia, banánov a ananásov. Navštívite túto pô Nádherné čerstvé ananásy a čas na cestu vláčikom po plantážach Pineapple Express alebo na prechádzku Tematické suveníry. foto: Monika ŠENIGLOVÁ – BUBO Ako rastie avokádo?
foto: Nela PŘÍDÁLKOVÁ – BUBO Mesto Honolulu je orientované na turistov a preto sa tu nebudete ani chvíľu foto: archív BUBO Okrem krásnych azúrových pláži, vás Havaj očarí tropickou prírodou a lávovým pôvodom. foto: Monika Š Okrem krásnych azúrových pláži, vás Havaj očarí tropickou prírodou a lávovým pôvodom. foto: Monika Š Byodo-In chrám je nádhernou ukážkou japonskej kultúry, ktorú si sem priviezli prisťahovalci už v 19. Zlepšite si ubytovací štandard a zažite jeden z najlepších hotelov v Honolulu. 5-hviezdičkový rezort Zlepšite si ubytovací štandard a zažite jeden z najlepších hotelov v Honolulu. 5-hviezdičkový rezort Zlepšite si ubytovací štandard a zažite jeden z najlepších hotelov v Honolulu. 5-hviezdičkový rezort Zlepšite si ubytovací štandard a zažite jeden z najlepších hotelov v Honolulu. 5-hviezdičkový rezort Zlepšite si ubytovací štandard a zažite jeden z najlepších hotelov v Honolulu. 5-hviezdičkový rezort Zlepšite si ubytovací štandard a zažite jeden z najlepších hotelov v Honolulu. 5-hviezdičkový rezort Výbornou voľbou je aj hotel TRUMP na Waikiki. BUBO tu spáva a poznáme izby aj apartmány. Hotel sa na Výbornou voľbou je aj hotel TRUMP na Waikiki. BUBO tu spáva a poznáme izby aj apartmány. Hotel sa na Výbornou voľbou je aj hotel TRUMP na Waikiki. BUBO tu spáva a poznáme izby aj apartmány. Hotel sa na Výbornou voľbou je aj hotel TRUMP na Waikiki. BUBO tu spáva a poznáme izby aj apartmány. Hotel sa na Výbornou voľbou je aj hotel TRUMP na Waikiki. BUBO tu spáva a poznáme izby aj apartmány. Hotel sa na Výbornou voľbou je aj hotel TRUMP na Waikiki. BUBO tu spáva a poznáme izby aj apartmány. Hotel sa na Výbornou voľbou je aj hotel TRUMP na Waikiki. BUBO tu spáva a poznáme izby aj apartmány. Hotel sa na Výbornou voľbou je aj hotel TRUMP na Waikiki. BUBO tu spáva a poznáme izby aj apartmány. Hotel sa na Chutiť vám tu bude aj káva. Kona tvorí asi 95% z celého objemu kávy, pestovanej na Veľkom ostrove. f Prejdeme sa medzi avokádovými stromami a prezrieme si najstaršiu fungujúcu kávovú plantáž oblasti a Zrelé kávové čerešne. Spoznáme tajomstvo havajskej kávy. foto: Monika ŠENIGLOVÁ – BUBO Typické špeciality havajskej kuchyne pozostávajú z čerstvých darov mora a ovocia. foto: Monika ŠENIG Prenajatými autami sa pokúsime dostať až na najvyšší vrch našej Zeme. Od úpätia, ktoré je 5 km pod m Ako vysoko sme? foto: Ľuboš FELLNER – BUBO Budeme sa na Havaji guľovať? foto: Ľuboš FELLNER – BUBO Tu uvidíte jeden z najkrajších západov slnka vo svojom živote. Na samotnom vrchu Mauna Kea sú svetov Oceán a čierna láva.
foto: Monika ŠENIGLOVÁ – BUBO Šťavnatá zeleň a prerastené paprade.
foto: Ľuboš FELLNER – BUBO Miesto, kde najčastejšie vidíme na brehu aj vo vode ohrozené karety obrovské. foto: Ľuboš FELLNER – Miesto, kde najčastejšie vidíme na brehu aj vo vode ohrozené karety obrovské. foto: Ľuboš FELLNER – Prechádzka sopečným tunelom.
foto: Ľuboš FELLNER – BUBO Posvätné útočisko v Honaunau. foto: Monika ŠENIGLOVÁ – BUBO Zámerom tiki bolo predstavovať veľmi dôležité, rešpektované autority, a to hlavné bohov, ochrancov a foto: Monika ŠENIGLOVÁ – BUBO foto: Monika ŠENIGLOVÁ – BUBO foto: Monika ŠENIGLOVÁ – BUBO foto: Monika ŠENIGLOVÁ – BUBO Späť v Honolulu...
foto: Ľuboš FELLNER – BUBO Mestská radnica Honolulu. História Havaja je veľmi zaujímavá.
foto: Monika ŠENIGLOVÁ – BUBO Ochutnáte najlepší udon na celom ostrove?
foto: Ľuboš FELLNER – BUBO Krevety u Bubba Gumpa. Mňam.
foto: archív BUBO Dáte sa na surfovanie?
foto: archív BUBO Pohodu tu cítiť na každom kroku.
foto: archív BUBO Na okraji Honolulu sa nachádza známe letisko Pearl Harbour, ktoré bolo cieľom útokov japonskej letky Navštívte pamätník USS Arizona, USS Missouri a ponorku USS Bowfin. foto: Monika ŠENIGLOVÁ – BUBO Miesta, ktoré poznáte z dokumentárnych filmov. foto: Monika ŠENIGLOVÁ – BUBO Japonské torpédo pilotované samovražedným kamikadze. foto: Ľuboš FELLNER – BUBO Pietne miesto, kde si povieme viac o celom začiatku druhej svetovej vojny. foto: Monika ŠENIGLOVÁ – Makaha valley country club foto: Monika ŠENIGLOVÁ – BUBO foto: Monika ŠENIGLOVÁ – BUBO Posledné suveníry. foto: Monika ŠENIGLOVÁ – BUBO Dovidenia, Honolulu... 
foto: archív BUBO Dovidenia, Havaj! foto: Monika ŠENIGLOVÁ – BUBO
Destinácia: Havaj (USA)
Kód zájazdu: 1280210
Cena od: N/A
Príplatky od: N/A
Poznávacie zájazdy
Exotika

Výber termínu

Je nám ľúto, ale tento zájazd bol už vypredaný a neobsahuje žiadne termíny. Vyberte si prosím iný zájazd.

Popis zájazdu

Havajské ostrovy - zelená džungľa, 4000 m vysoké sopky, pláže snov a surfisti. Zavedieme vás do najkrajšej prírody, na najkrajšie pláže, do TOP reštaurácií a odporučíme najlepší shopping. Najkrajší ostrov Kauai, havajský Grand Canyon, legendárna Road to Hana na Maui, Káva z Kona, najkrajší západ slnka z najvyššej hory ostrovov, korytnačky, legendárny Pearl Harbour, kulisy Ko’olau a oddych na svetoznámej Waikiki. Užite si Havaj v malej privátnej skupinke.

1. deň:
Odlet, prelet okolo zemegule presne na opačnú stranu až na ostrovy uprostred Tichého oceánu. Prilietame na najväčší a najjužnejší ostrov havajského súostrovia. Na stále geotermálne aktívnom ostrove sa ocitnete uprostred skutočného Havaja. Aloha, vitajte! Víta nás príjemné letné počasie. Prilietame vo večerných hodinách, ubytovanie sa na hoteli. Oddych/adaptácia na zmenu časového pásma.

2. deň:
Vyrážame za spoznávaním. Zastavíme sa v obchode, kúpime si lokálne šťavnaté ovocie na piknikový obed na cestu a smerujeme na juh ostrova. Začínajú sa objavovať lávové polia a krajina sa mení. Prichádzame do vulkanického národného parku. Volcano National Park je jediné miesto, ktoré je na Havaji pod patronátom UNESCO. Krátka prechádzka sulfurovými poliami, kde je všade cítiť prítomnosť aktívnej sopky pod nohami. Prechádzame krajinou plnou orchideí až prídeme k výhľadu na kráter sopky. Sopka Kilauea je nepretržite aktívna už od 1983 a v roku 2018 vystrašila celý svet. 

Pokračujeme ďalej, obydlí ubúda a my sa zastavujeme na pláži s čiernym pieskom, kde sa pri piknikových stoloch naobedujeme. Toto je tiež miesto, kde najčastejšie vidíme na brehu aj vo vode ohrozené karety obrovské.

Navštívme jedno z najposvätnejších miest na ostrove - Pu’uhonua o honaunau. Priblížime si históriu Havaja na mieste, kde boli pochovávní náčelníci a vysvetlíme si zákon Kapu.

Jedna z najlepších a najexkluzívnejších káv na svete sa pestuje práve na vulkanickej pôde tohto ostrova. Prejdeme sa medzi avokádovými stromami, prezrieme si najstaršiu fungujúcu kávovú plantáž oblasti a zistíme, ako prebieha celý proces spravocania kávových zŕn. Zavŕšiť to môžete ochutnávkou miestnej kávy. 100% Kona káva je tiež výborný darček pre známych a rodinu.

Na severovýchode ostrova sa budeme kochať krásnym scenickým výhľadom na mohutný oceán s kulisou typických havajských útesov. Presne tu budete cítiť čaro Havaja. Našou poslednou zastávkou pred príchodom na hotel bude vodopád Akaka. 135 metrov vysoký vodopád sa nachádza uprostred bujnej, šťavnatozelenej džungle, ktorou sa príjemne poprechádzame.

3. deň:
Ráno prebádame okolie mestečka Hilo. Na pláne máme návštevu dúhového vodopádu a nazrieme aj do lávového tunela. Na obed môžete v lokálnej reštaurácii ochutnať tradičné havajské POKÉ, alebo vyskúšať čerstvý úlovok dňa. 

Prenajatými autami sa pokúsime dostať do navštevníckeho centra najvyššieho vrchu našej Zeme, ktoré sa nachádza vo výške 3000 metrov nad morom. V prípade, že by ste chceli pokračovať na samotný vrch svätej hory Mauna Kea je potrebné, aby ste si tento fakultatívny výlet doobjednali v naších doplnkových službách. Od úpätia, ktoré je 5 km pod morskou hladinou až po jej vrchol je Mauna Kea (4205m) vyššia než Mt. Everest. Príroda sa mení, zelene ubúda a my sa z úrovne mora pokúsime dostať až na jej samotný vrch. Tu uvidíte jeden z najkrajších západov slnka vo svojom živote. Na vrchole stoja svetové observatóriá, nakoľko je ideálnym miestom na pozorovanie nočnej oblohy. Podarí sa nám zažiť guľovačku? Nezabudnite si pribaliť zimnú čiapku a rukavice. Tento fakultatívny výlet je potrebné priobjednať čo najskôr. Overte si jeho dostupnosť u nás v kancelárii.

Alebo vyskúšate let vrtuľníkom nad kráterom sopky? Váš sprievodca všetko zariadi, informujte ho o tom prvý deň zájazdu.

4. deň:
Dnes odlietame na najznámejši ostrov OAHU s hlavným mestom Honolulu. Po prílete nás čaká prehliadka Pearl Harbour. Japonské torpédo pilotované samovražedným kamikadze. Ponorka, areál kde sa to všetko v roku 1941 udialo a Battleship Missouri, na ktorej bol podpísný koniec druhej svetovej vojny. Večer si vychutnáme havajský západ slnka, ktorý si môžete pozrieť buď z hotelového baru alebo zo svetoznámej pláže Waikiki beach, odkiaľ je podľa nás v CK najkrajší. Prichádzame do hotelov podľa preferencií. V prípade, že plánujete ostať relaxovať zvyšných 5 nocí v Honolulu, odporúčame Vám priplatiť si jeden z luxusných hotelov, ktoré nájdete podrobne popísané v doplnkových službách. Na 6. a 7. deň máte na výber dva celodenné fakultatívne výlety na ostrov Kauai a na ostrov Maui, ktoré nájdete taktiež v našich doplnkových službách.

5. deň:
Ráno začíname prehliadkou celého ostrova Oahu. Hovorí vám niečo slovné spojenie Diamond Head? Ak nie, tak po dnešnom dni si ho budete pamätať už navždy. Nenáročná túra nás dovedie až na vrch vyhasnutého kráteru Diamond Head, odkiaľ si vychutnáme krásny výhľad na celé hlavné mesto Havaja. Okrem nádherných azúrových pláži vás Havaj očarí tropickou prírodou a lávovým pôvodom. Samotný Diamond Head dotvára typickú kulisu mesta, ktorú poznáte z každej fotografie Honolulu. Pokračujeme okružnou jazdou na najjužnejší bod ostrova a zastavujeme sa na tých najkrajších miestach po ceste. Obedujeme lokálne, tam, kde aj domáci. Havajskú pohodu pocítite odvšadiaľ. Po obede nás čaká návšteva chrámu Byodo-in Temple, spätého s japonskou migráciou na havajské ostrovy. Prejdeme sa krásnou botanickou záhradou Ho’omaluhia obklopenou majestnatnými horami.

Neodmysliteľnou súčasťou je svetové ananásové kráľovstvo plantáž Dole, do ktorého nám trvá cesta necelú hodinu. Celosvetová firma začínala práve tu a kedysi pokrývala väčšinu ananásovej produkcie vo svete. Nádherné čerstvé ananásy a čas na cestu vláčikom po plantážach Pineapple Express alebo na prechádzku ich botanickou záhradou.

Individuálny program na večer v srdci Waikiki. Vyskúšate nočné kúpanie, zájdete si na príjemnú večeru, alebo sa prejdete rušným bulvárom a dáte si havajskú zmrzlinu Shaved Ice?

6. deň:
Dnešný deň máte možnosť fakultativného výletu na ostrov Kauai, ktorý nájdete v našich doplnkových službách. Práve na ostrove Kauai zažijete jeden z najkrajších dní na celom Havaji. Po krátkom 35 minútovom rannom lete z ostrova Oahu na Kauai nás čaká presun autom na dychberúce vyhliadky do "havajského Grand Canyonu". Kaňon Waimea, tiež známy ako Veľký kaňon Pacifiku, je dlhý približne 16 km a až 900 m hlboký. Waimea je havajský výraz pre „červenkastú vodu“, odkazujúci na eróziu červenej pôdy v kaňone. Zo severnej strany sa nám naskytnú výhľady na málo známe údolie Napali. Aj tu budete zaskočení výhľadmi, ktoré sa nám naskytnú. Obrovské nebotyčné hory so špicatými morskými útesmi, prerušovanými úzkymi údoliami, potokmi a kaskádovými vodopádmi. To najkrajšie však máme ešte pred sebou. Zhruba 50 minutový let helikoptérou ponad prírodný unikát Napali. Garantujeme vám, že vaše oči nevideli nič krajšie. Aj preto sa na ostrove Kauai natáčali už desiatky filmov ako napr. Avatar, Jurský park, Piráti z Karibiku, Rýchlo a zbesilo a mnoho iných, známych tými najkrajšími prírodnými scenériami. S vrtuľníka sa okrem pobrežia Napali a kaňónu Waimea budete kochať výhľadom na vodopád Manawaiopuna Falls, ku ktorému je takmer nemožné dostať sa peši. Večerný prílet naspäť na ostrov Oahu. (CK slovenský sprievodca s vami pokračuje na ostrov Kauai pri minimálnom počte 3 klientov).

V prípade, že ostanete oddychovať na Honolulu, máte okrem relaxu možnosť vyskúšať napríklad kurz surfovania. Nevynechajte návštevu najväčšieho nákupného centra pod otvoreným nebom, je len na skok od vášho hotela. Dobrá správa, jedna z najnižších spotrebných daní v USA je práve na Havaji. Čerstvé krevety, čapované pivo, sushi alebo rezance udon, aj takto viete relaxovať na ostrove Oahu.

7. deň:
Ďalším fakultatívnym výletom, ktorý viete absolovať v tento deň (nájdete ho v doplnkových službách) je celodenný výlet na ostrov Maui. Kto oň nemá záujem, ostáva opäť relaxovať na ostrove Oahu v meste Honolulu.

Ak chcete objavovať ďalej, skoro ráno odlietate na ďalší ostrov MAUI. Z letiska vyrážate na cestu nazývanú Road to Hana. Cesta dažďovým pralesom s viac ako 600 zákrutami a 42 mostami je celodenné dobrodružstvo, pri ktorom platí, že cesta je cieľ. Zastavujete pri tých najkrajších miestach, ktoré cesta ponúka. Nezabudnite si plavky, keďze môžete vyskúšať kúpanie v jazierkach pod vodopádmi. Z jednej strany prales, z druhej oceán. Cestou si pochutíte na čerstvej kokosovej vode alebo na práve dopečenom havajskom banánovom chlebíku.

Dúhové eukalypty lemujúce cestu zažijete len na málo miestach. Trasu zakončíme prechádzkou k Seven sacred pools, kde ucítite silu havajskej prírody. Nad našimi hlavami sa týči zelená sopka Haleakala, ktorá je najväčšou spiacou sopkou sveta. Čaká nás cesta naspäť na letisko a prelet naspäť na Oahu. (CK slovenský sprievodca s vami pokračuje na ostrov Maui pri minimálnom počte 3 klientov).

V prípade, že nemáte záujem o fakultatívny výlet na ostrov Maui, ostanete oddychovať aj tento deň na pláži s koktejlom v ruke a kvietkom za uchom na ostrove Oahu. Pre vyšší komfort Vám odporúčame príplatkový luxusný hotelový komplex v Honolulu.

8. deň:
Po dvoch celodenných fakultatívnych výletoch vám padne vhod aj deň na relax na Oahu. Ideálny čas objednať sa na lávovú masáž. Teraz je na to vhodný čas. Aloha!

9. deň:
Čas na dokončenie havajských nákupov na luxusnej obchodnej ulici Kalakaua Avenue. Odlet domov. 

10. deň:
Prílet domov a zdieľanie zážitkov s rodinou a priateľmi.

Kurzový lístok

Bulharská leva  EUR 1,96 BGN
Koruna česká  EUR 25,31 CZK
Chorvátska kuna  EUR 7,54 HRK
Turecká lira  EUR 33,61 TRY
Americký dolar  EUR 1,08 USD

Zobraziť všetky »